Planinsko društvo Velenje - članstvo Združeni v Planinski zvezi Slovenije

Prednosti in ugodnosti za člane

Članstvo v Planinskem društvu prinaša številne prednosti in ugodnosti, kot so:

• 50 % popust za prenočevanje v kočah PD, ki so člani PZS, razen v sobah z 1 do 4 ležišči v planinskih kočah I. kategorije (30 %), ter različni popusti za koče v tujini,
  • različne vrste zavarovanja doma in v tujini,
  • popusti pri nakupu publikacij, opreme in še mnogo več …

Več informacij o vrstah članstva, zavarovanjih in ugodnostih, ki jih članstvo prinaša, si lahko preberete na spletni strani Planinske zveze Slovenije.

Pristopno izjavo in članarino PD Velenje lahko plačate:

Članarina za leto 2019

Vsi novi, ki želite postati član PD Velenje, lahko članarino poravnate na sedežu društva v času uradnih ur. Članstvo traja od dneva včlanitve do 31. januarja naslednje leto. Za neprekinjeno zavarovanje morajo člani poravnati članarino do 31. januarja naslednjega leta.

Vrste članstva Članarina (€)

Kategorija članstva

Priporočena članarina [€]

A

polnoletna oseba - aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z največjim obsegom ugodnosti

56,00

A/d - družinski popust

51,00

B

polnoletna oseba - aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti

26,00

B/d - družinski popust

21,00

B1

polnoletna oseba - oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti

19,50

B/člani društev v tujini

Članarina samo za člane zamejskih in drugih društev s sedežem izven Slovenije. Ugodnosti z nekaterimi izjemami enake kot pri članarini B.

14,75

S+Š

srednješolec ali oseba s statusom študenta, do vključno 26. leta starosti, z osnovnim obsegom ugodnosti,

17,00

S+Š/d - družinski popust

13,80

P+O

predšolski ali osnovnošolski otrok, z osnovnim obsegom ugodnosti

7,00

P+O/d - družinski popust

5,60

IN

oseba s posebnimi potrebami (oseba, ki ji je delno ali v celoti odvzeta poslovna sposobnost oz. je roditeljska pravica podaljšana), z omejenim obsegom ugodnosti;

8,00

IN/d - družinski popust

6,60

Družinski popust se obračuna vsem družinskim članom, kadar članarino plačajo vsi družinski člani sočasno. Za družinske člane se štejejo, poleg staršev, še mladi do vključno 26. leta, ki niso zaposleni ali so brez lastnih dohodkov, ter osebe, ki jim je odvzeta poslovna sposobnost (OPP) in so člani družine. Za družino se šteje mati, oče in otrok ali mati samohranilka ali oče samohranilec z vsaj enim otrokom. Člani B1 niso upravičeni do družinskega popusta. Družinskega popusta se ne more koristiti zgolj za dve odrasli osebi, ne glede na njun pravno-socialni status.

Kategorije članstva:

A

B

B1

S+Š

P+O

IN*

Zavarovanja članov PZS

1.

nezgodna smrt pri planinski dejavnosti

markacija

markacija**

2.

invalidnost pri planinski dejavnosti

markacija

&

Postani član Planinskega društva Velenje!

Če uživaš v gibanju na svežem zraku, te zanima narava in se rad družiš s prijatelji, se pridruži Planinskemu društvu Velenje?
Hitro, pridruži se nam v gorah!

Pridruži se