Izlet / Viševica in Bitoraj (Gorski Kotar)

Datum odhoda: 5-10-2019
Vodja izleta / vodnik: Husein Djuherič - Miha • 040 465 224
Pot izleta: Viševica
Zborno mesto in ura odhoda: AP Velenje ob 4.00 uri
Zahtevnost poti in čas hoje: lahka označena pot, navzgor , navzdol
Potrebna oprema/dokumenti: osebni dokument za prestop meje, planinska izkaznica s plačano članarino, oblačila primerna vremenu, pohodne palice, planinski čevlji, zaščita za sonce
Rok prijave: 2.10.2019

Peljali se bomo čez državno mejo pri Dobovcu do Krapine in po avtocesti do kraja Vrata. Tu se prične pešpot.

Iz vasi Vrata, na višini 750 m, se bomo po označeni poti mimo neoskrbovanega planinskega zavetišča Bitorajka (1303 m), povzpeli do vrha Bitoraj v 3 urah, žig HPP. Razgledi z gorskega hrbta segajo na vzhod proti Mrkopalju ter vrhovom Višnjevica in Bjelolasica. Z vrha bomo nadaljevali v smeri grebena in preko sedla Javorje (1250 m)proti Viševici. Gozdna steza vodi po slikovitem kraškem svetu. V področju sedla naletimo na sistem gozdnih cest, pod Viševico pa se pot strmo vzpne do razglednega travnatega vrha, na katerem je žig HPP. Oba vrha loči 4 km zračne razdalje, prehodili pa jo bomo v 3 urah. Sestopili bomo na kraško polje Ravno do planinskega doma Vagabundina koliba (868 m), ki nudi pijačo in odlično hrano. Tu nas počaka avtobus. Skupni čas hoje 8 ur.

Malica in pijača iz nahrbtnika, možnost v koči na cilju.

V primeru slabega vremena bomo pohod odpovedali dan prej.

Prijave do srede 2.10.2019 na telefon: 041 200 977 ali mail: silva.zupanc@gmail.com

Namen: Viševica in Bitoraj (Gorski Kotar)