Izlet / Turska gora 2251 m

Datum odhoda: 19-09-2020
Sekcija: Komunala
Vodja izleta / vodnik: Tomaž Kralj • Tomaž Kralj ( 0
Pot izleta: Slap Rinka - Okrešelj - Turski žleb - Kotliči - Kam. Sedlo - Okrešelj - Slap Rinka
Zborno mesto in ura odhoda: ob 5:00 h izpred avtobusne postaje Velenje
Prevoz: Odvisno od števila prijavljenih
Zahtevnost poti in čas hoje: zelo zahtevna, navzgor 6, navzdol 3
Potrebna oprema/dokumenti: veljavna planinska izkaznica s plačano članarino za tekoče leto in osebni dokument
Rok prijave: četrtek, 17.9.2020

Zapeljali se bomo v Logarsko dolino in sicer do parkirišča pri koči pod slapom Rinka.

Opis poti:   Iz parkirišča nas bo vodila pot levo pod Orlovim gnezdom na vrhnji del slapa kjer bomo prečili Savinjo. Kmalu bomo prišli do izvira Savinje in jo prečili. Tu naprej se bo šlo čez strnjen gozd vse do prostora, kjer je nekdaj stala koča na Okrešlju. Po kratkem počitku nas bo pot peljala čez travnik do razpotja (levo Kamniško sedlo) mi bomo šli naravnost do naslednjega razpotja, kjer se bomo usmerili levo z oznakami Turski žleb. Tu stoji spominsko obeležje. Pot se bo strmeje vzpela do vstopa v žleb. Zaradi varnosti si bomo nadeli čelado in samovarovalni komplet. Tu bomo vstopili v plezalni del poti po številnih skobah in jeklenicah. Zadnji del žleba je strm in gruščnat. Na vrhu žleba se bomo usmerili levo po vse bolj razglednem grebenu do vrha našega cilja. Malica in zaslužen počitek z lepimi razgledi. Vračali se bomo strmo navzdol zaščiteno z varovali po naši najbolj slikoviti poti skozi «sod brez dna« naravno okno Turske gore in škrbino Kotličev.  Od tu bomo po melišču prečili pobočje Brane vse do koče na Kamniškem sedlu. Do Okrešlja se bomo spustili po lepi zavarovani poti, po melišču, grmičevju na našo prvo točko izleta. V dolino se bomo vrnili po isti kot smo prišli.

Podrobnejše informacije dobite pri vodniku in na HRIBI. NET

Namen: Turska gora 2251 m