Izlet / Ramšakov vrh (31.pohod)

Datum odhoda: 3-02-2019
Sekcija: Komunala
Vodja izleta / vodnik: Tomaž Kralj
Pot izleta: Ramšakov vrh
Zborno mesto in ura odhoda: V nedeljo 3.2.2019 ob 7:30 h. Štart bo pri gasilskem domu v Šaleku.
Prevoz:
Potrebna oprema/dokumenti: Planinski čevlji, oblačila primerna vremenskim razmeram, priporočene pohodne palice.
Rok prijave:

Pričetek našega pohoda bo izpred gasilskega doma v Šaleku.

Pot nas bo vodila mimo gradu Šalek preko zgornjega Šaleka na Tuševo. Tu bomo naredili prvi krajši postanek. Naprej bomo šli do Lovske koče, kjer nas bodo pričakali člani planinskega društva Vinska Gora z čajem in okrepčilom. Od tukaj gremo na Ramšakov vrh (970 m) in preko Radojča (937 m), se spustimo do kmečkega turizma Tuševo (topla hrana in pijača) Po daljšem postanku z prijetnim druženjem se bomo vrnili po isti poti v Šalek.

Namen: Ramšakov vrh (31.pohod)