Izlet / 44. Zimski pohod na Porezen

Sekcija: Komunala
Vodja izleta / vodnik: Tomaž Kralj • 041-978-595
Pot izleta: Porezen 1630 m Davča ali Petrovo brdo-Porezen
Zborno mesto in ura odhoda: 23.marec 2019 sobota, ob 6:00h izpred ap Velenje in ob 6:15h izpred Večnamenskega doma v Vinski Gori
Prevoz: Kombi ali mali avtobus
Potrebna oprema/dokumenti: Obvezni planinski čevlji, gamaše, topla oblačila, priporočene pohodne palice; veljavna planinska izkaznica s plačano članarino za tekoče leto in osebni dokument
Rok prijave: do četrtka, 21.3.2019

Porezen je 1630 m visoka gora, ki se nahaja med Davčo in Baško grapo. Z vrha, na katerem stoji velik spomenik NOB, se nam odpre lep razgled na Škofjeloško in Cerkljansko hribovje, Golake, Tržaški zaliv, Spodnje Bohinjske gore in Triglav, ter Karavanke in Kamniško Savinjske Alpe. Vrh ima vpisno skrinjico in žig.

Pot bomo pričeli v Velenja ter nadaljevali preko Domžal, Škofje Loke, Železnikov vse do našega izhodišča doline Davče. Naš pohod se bo pričel v bližini Davških slapov. Na hitro si bomo ogledali slap, ki priteče v dolino in od tu startali proti našemu cilju. Pot nas bo vodila navkreber po asfaltni cesti do kmetije. Od tu se prične makadamska pot mimo kapelice in velike jase (lep razgled po Davški dolini) v sotesko kjer bomo prečili potoček. Zavili bomo levo strmo v gozd vse do planine Medrce. Šli bomo mimo zapuščene bajte in korita z vodo. Tu je pot bol položna. Ko pridemo na travna pobočja nas bo pot vodila po grebenu vse do vrha Porezna in malo nižje planinske koče Andreja Žvana. Tu bo daljši postanek z možnostjo tople hrane in pijače in seveda vpis v knjigo. Vračali se bomo po isti poti oz. do Petrovega brda. (pot bomo izbrali glede na vremenske pogoje in števila udeležencev)

V primeru slabe vremenske napovedi pohod odpade

Namen: 44. Zimski pohod na Porezen
Znesek (€): 15