Izlet / Po gričih Međimurja

Datum odhoda: 19-01-2020
Sekcija: Premogovnik, Pilates
Vodja izleta / vodnik: Silva Zupanc. Viktor Kralj • silva.zupanc@gmail.com, viktor.kralj57@gmail.com • 041200977-Silva,
15-20 evrov
Pot izleta: 22. tradicionalni Vincekov pohod po Medžimurskem gričevju
Zborno mesto in ura odhoda: AP Velenje ob 6 00, AP Dolič (pri Joškotu) ob 6 15
Prevoz: bus
Potrebna oprema/dokumenti: pohodni čevlji, palice, OSEBNA IZKAZNICA za prehod meje, planinska izkaznica s plačano članarino
Rok prijave: 17.01.2020

Vabimo vas na 22. Vincekov pohod, ki ga organizira planinsko društvo Bundek iz Medžimurja na Hrvaškem.

Pohod se odvija po vinorodnih gričih severnega Medžimurja in se začenja v Toplicah Svetega Martina preko Grkaveščaka in Venca do Gradiščaka, Kapelščaka, Koncovčaka, Baloga in Bundeka. Zadnja dva kilometra po ravnini do Murskega središča, kjer bo v športni dvorani zaključek in proslava z glasbo in plesom. Tu bo možno dobiti enolončnico (pasulj s klobaso) in kaj za popit. Med pohodom bodo postojanke, kjer se bodo odvijali tradicionalni Vincekovi obredi. Na poti po gričevju hrana in pijača iz nahrbtnika.

Pot je lahka saj noben od gričev ne presega višine 300 metrov. Dolžina poti je malo manj kot 15 kilometrov in bo potrebnih 5 ur lahke hoje do cilja. Izlet bomo izvedli ne glede na vreme, vendar upamo, da bo dobro, ker pregovor govori:

Če Vinka sunce peče,

u lagve vino teče.

Startnina je 20 kun in vključuje, avtobusni prevoz iz Murskega središča do Toplic Svetega Martina, žestico, kruh s slanino, kartonček za žige in simbolično darilce (iznednađenje).

Želimo vam lepih doživetij na vinorodnih gričih!

Prijave zbirata Silva Zupanc - 041200977 in Viktor Kralj - 041776080

Namen: Po gričih Međimurja