Izlet / Martinj steza

Vodja izleta / vodnik: Husein Djuherič • 040 465 224
Pot izleta: Martinj steza
Zborno mesto in ura odhoda: AP Dolič ob 6.45 uri, AP Velenje ob 7.00
Zahtevnost poti in čas hoje: lahko brezpotje, navzgor 4, navzdol 2 (ali gondola)
Potrebna oprema/dokumenti: planinski čevlji, oblačila primerna vremenu, pohodne palice,planinska izkaznica s plačano članarino, zdravstvena izkaznica
Rok prijave: 13.9.2019 do 12. ure

Iz Velenja se bomo peljali skozi Mozirje in Gornji grad proti Kamniški Bistrici vse do kraja Kopišče. Z izhodišča (Kopišče) gremo po kolovozu, ki se zložno vzpenja skozi gozd. Pot, ki se zmerno do strmo vzpenja, pa nas višje pripelje do starih rudniških rovov. Pot naprej preide na strma, a še vedno z gozdom porasla travnata pobočja. Naprej se steza za kratek čas položi, nato pa se v okljukih prične strmo vzpenjati skozi gozd. Višje pridemo ob vznožje zelo strmih pobočij, kjer s pomočjo manjšega lesenega mostička stopimo v skalnat svet. Čez kratko zelo strmo stopnjo nam je v pomoč jeklenica, pot pa za tem preide na strma pobočja. Nekoliko naprej se pot povsem položi, nato pa kar nekaj časa preči pobočja proti desni.
Pot nas pripelje do lepega razgledišča, za katerim kmalu preide na kolovoz ter nas mimo lovske koče, pripelje do makadamske ceste, po kateri se v nekaj minutah sprehodimo do planine Dol (1308 m). Od planine dol nadaljujemo proti gradišču (Velika planina). Do Velike planine bomo potrebovali slabe 4 ure hoje. Malica in pijača iz nahrbtnika. Možnost v domu na Veliki planini.

Sestop: na vrhu se dogovorimo ali gremo z gondolo v dolino ali na Kranjski rak (2 uri hoje).

Prijave do petka 13.9.2019 do 12.ure   telefon: 041 200 977 (v popoldanskem času) ali mail: silva.zupanc@gmail.com

Namen: Martinj steza