Izlet / Mali princ in Klek (2 dni)

Datum odhoda: 21-06-2020
Vodja izleta / vodnik: Husein Djuherič • 040 465 224
Pot izleta: Mali princ in Klek
Zborno mesto in ura odhoda: sobota zjutraj ob 4.00 uri AP Dolič, ob 4.00 AP Velenje
Prevoz: avtobus ai osebni avto
Zahtevnost poti in čas hoje: lahka, navzgor , navzdol
Potrebna oprema/dokumenti: planinski čevlji, oblačila primerna vremenu, pohodne palice, zaščita za sonce, OSEBNA IZKAZNICA za prehod meje, planinska izkaznica s plačano članarino za tekoče leto
Rok prijave: 18.6.2020

Z avtomobili se zapeljemo skozi Celje, mejni prehod Dobovec, mimo Krapine, Zagreba, Karlovca, pred predorom Sv. Rok zapustimo avtocesto in zavijemo na cesto Gračac-Obrovac do izhodišča pod prelazom Prezid.

1.dan: POT MALEGA PRINCA Vzpon nas vodi po gozdni cesti in poti do planinskega zaklonišča Crnopac (1,5h; neoskrbovano). Tu pričnemo slikovito krožno Pot Malega princa (3-4h). Pot je domiselno speljana po grebenih, dolinah, vrtačah, skalah. Je mešanica hoje in prostega poplezavanja. V pomoč so klini in jeklenice(zaradi lepšega). Sestop od zaklonišča po enaki poti.( 1h.)

Skupaj 5h hoje. Po sestopu se odpeljemo v Ogulin, kjer prenočimo.

2.dan: KLEK Je 1182 m visok vrh nad Ogulinom na obrobju pogorja Velike Kapele. Spoznamo ga po 200 m visoki kamniti glavi, zato kljub skromni višini deluje veličastno. Razgled z vrha pa je izreden. Šele tu spoznamo razsežnosti gozdnate pokrajine pod nami. Ob lepem vremenu seže pogled tudi do Kamniških in Julijskih Alp. Skupna dolžina ture je okoli 5 ur.

Po turi sledi vožnja nazaj proti domu, kamor prispemo v večernih urah.

Za pot ne pozabite osebne izkaznice ali potnega lista in veljavne planinske izkaznice. Prevoz je planiran z avtobusom ali lastnimi vozili.

Ob prijavi upoštevajte osnovna priporočila za dejavnosti v planinstvu:
- dejavnosti se udeležite le popolnoma zdravi (ostanite doma v primeru kašljanja, kihanja, izcedka iz nosu, splošnega slabega počutja … in s tem preprečite potencialno širjenje okužbe.
- poleg obvezne opreme imejte v nahrbtniku razkužilo in masko

-upoštevajte navodila vodnika

Prijave do srede 18.6.2020  na tel. 041 200 977  ali mail: silva.zupanc@gmail.com

Podrobnejše informacije dobite pri vodji izleta.

Namen: Mali princ in Klek (2 dni)