Izlet / ANINA POT

Sekcija: UNI 3 - I
Vodja izleta / vodnik: Anka Pugelj • anicapugelj@gmail.com • 031 488 456
okoli 10 €
Pot izleta: Dobrna - vila Ružička- jama Ledenica- domačija Marovšek- Šumejeva črna kuhinja- Švabova kapela- cerkev sv. Miklavža- terme Dobrna
Zborno mesto in ura odhoda: AP ob 8.00
Zahtevnost poti in čas hoje: lahka, navzgor 2 uri, navzdol 1 ura
Potrebna oprema/dokumenti: planinska oprema za zimske razmere
Rok prijave: 5.2.2019

Anina pot je speljana po gričevnatem svetu med hudourniško Dobrnico in reko Hudinjo, ki priteče iz smeri Vitanja. Iz centra Dobrne vodi mimo vile Ružičke proti Hudičevemu grabnu, pri jami Ledenici (Bierkeller) se povzpne ob slapovih potočka Drenovca proti jasi in po travnati cesti proti domačiji Marovšek s staro kovačnico in zbirko starin. Pri odcepu zavije desno in pripelje do Šumejeve domačije z lepo ohranjeno črno kuhinjo. Naprej pelje okoli hriba Gruševec do Zavrha, kjer na razpotju zavijete desno, v križišču pri Flisu pa levo, mimo križa, nakar se spustite po asfaltirani cesti do kmetije Blažič, kjer sta na ogled  lepo ohranjena kašča in kozolec. Po spustu v dolino mimo Švabove domačije in kapele, pot v križišču zavije desno k izletniški kmetiji Vrba. Zdaj sledi le še vzpon do cerkve Sv. Miklavža  in do razgledne točke, kjer se odpira  prelep razgled na Dobrno in okolico.

Namen: ANINA POT
Znesek (€): okoli 10 €