Izlet / Golica ( 1853 m)

Sekcija: Komunalno podjetje
Vodja izleta / vodnik: Tomaž Kralj • 041-978-595
Pot izleta: Golica
Zborno mesto in ura odhoda: ob 6 h izpred KP-Velenje, Koroška 3/a in ob 6:10 h izpred avtobusne postaje Velenje
Prevoz:
Zahtevnost poti in čas hoje: Lahka označena pot, navzgor 3, navzdol 3
Potrebna oprema/dokumenti: Planinski čevlji, oblačila primerna vremenskim razmeram, priporočene pohodne palice. veljavna planinska izkaznica s plačano članarino za tekoče leto in osebni dokument
Rok prijave:

Severno od Jesenic se v grebenu Karavank dviguje Golica, travnat vrh, znamenit predvsem zaradi gorskih narcis - ključavnic, ki se v maju in  juniju razcvetijo na južnih pobočjih. Ravno te so razlog, da je ta gora tako obiskana. Ime, porojeno iz njihovih kljukastih stebelc, je starožiten sad rovtarske zemlje. V času cvetenja prekrijejo ključavnice vse prostrane rovte tako na gosto, da gazimo po njih kot po snegu. Pravo čudo narave. Včasih so jih trgali »po kravje« in jih v jerbasih in košarah nosili v Ljubljano na prodaj.

Pot: od Jesenic se bomo peljali še do Planine pod Golico. Pot bomo nadaljevali peš mimo Betela in naprej po travnikih in gozdu. V uri in pol bomo prispeli do Koče na Golici (1.582 m). Od koče je lep razgled, še obširnejši  pa z bližnjega vrha Golice (1.835 m), kamor se bomo povzpeli po visokogorskih travnikih - pašnikih. Z vrha nas pričaka čudovit razgled proti Avstriji in Julijskim Alpam s Triglavom. Po grebenu poteka slovensko-avstrijska meja, koder bomo hodili do Sedla Suha (1.438 m) Od tam se bomo spustili do Markljevega Rovta in mimo Savskih jam do našega izhodišča.

Namen: Golica ( 1853 m)