Izlet / FARBANCA - ČRETA

10€ za avtobusni prevoz
Pot izleta: Kokarje - Čreta - Farbanca
Zborno mesto in ura odhoda: 8.00, parkirišče pri bazenu v Velenju
Zahtevnost poti in čas hoje: lahka, nezahtevna pot, navzgor 2 uri, navzdol 2 uri
Potrebna oprema/dokumenti: planinska oprema primerna letnemu času
Rok prijave: torek, 7. januar do 15. ure na 051 332 553

Dom planincev na Farbanci, kratko ime je Farbanca,  se nahaja na severnem delu Dobroveljske planote, na gozdni jasi sredi obsežnih gozdov na Krašici. Poleg njega stoji antenski stolp, ki je dobro viden iz Zadrečke in deloma tudi iz Zgornje Savinjske doline.

Farbanca je središče delovanja in druženja članov PD Nazarje in je priljubljen cilj  pohodov. Obiskujejo jo tudi planinci od drugod.

OPIS POTI

Pot bomo pričeli pri ŠRC Laze v kraju Kokarje. Po gozdni poti se bomo preko Tajne povzpeli na Čreto, šli do razgledišča in cerkvice Sv. Katarine, nato pa se bomo po drugi poti spustili do koče na Farbanci. Koča je sicer odprta samo ob vikendih, vendar so nam prijazni člani PD Nazarje obljubili, da bo koča odprta in toplo zakurjena tudi ob našem prihodu.

Po postanku za počitek in malico se bomo spustili v dolino, kjer nas bo počakal avtobus.

Namen: FARBANCA - ČRETA
Znesek (€): 10€ za avtobusni prevoz