Izlet / do izvira Pake

Pot izleta: izvir Pake
Zborno mesto in ura odhoda: Gostilna Repolusk v Srednjem Doliču ob 8. uri
Prevoz: lasten
Potrebna oprema/dokumenti: planinski čevlji(nepremočljivi), pohodne palice, gamaše, rokavice, kapa, topla oblačila
Rok prijave: 1.2.2019

Reka Paka izvira na Pohorju pod Volovico na višini 1412 m. Na svoji 40 km dolgi poti do izliva v Savinjo si je utrla strugo skozi ozko sotesko Huda luknja. Ker je to reka, ki zaznamuje naš kraj, smo se v planinski sekciji odločili, da vsako leto v začetku februarja obiščemo njen izvir.

S hojo bomo pričeli pri gostišču Repolusk v Srednjem Doliču. Po označeni poti bomo sprva hodili po cesti skozi razpotegnjeno vaško naselje. Nato čez travnike mimo slikovitih pohorskih kmetij. Večji del poti pa vodi skozi skrivnostne pohorske gozdove vse do izvira. V tem času, ko narava spi, se zdi vse tako skrivnostno, nedotaknjeno. Le tih šepet vetra v krošnjah mogočnih dreves pripoveduje zgodbe o življenju gozdnih prebivalcev. Ledeni slapovi  nam povedo, da se pod njimi pretaka voda, katero poznamo kot reko Pako. Tu se dogaja pohorska pravljica in TO MORATE VIDETI.

Sestopali bomo po krajši poti do izhodiščne točke, kjer naredimo zaključek.

Malica in pijača med potjo iz nahrbtnika. Ob zaključku možnost toplega obroka v gostilni Repolusk (bograč + sladica = 6 €). Naročilo malice ob prijavi na izlet.

Prijave : zaradi lažje organizacije in naročila malic se so 1.2.2019 prijavite na tel. št. 040 465 224 (Miha) ali 041 200 977 (Silva)

Želimo vam varno hojo in lep planinski dan

Namen: do izvira Pake