Izlet / Dan Smrekovca

Datum odhoda: 22-09-2019
Sekcija: PD Velenje
Vodja izleta / vodnik: Franci Maršnjak, Janja Stopar • franc@marsnjak.com • 031 586 382
Pot izleta: Mozirska koča - Smrekovec
Zborno mesto in ura odhoda: avtobusna postaja Velenje ob 6.30
Potrebna oprema/dokumenti: primerna vremenskim pogojem
Rok prijave: 19.9.2019 v pisarni PD velenje
Prijava za izlet je potekla ali pa je izlet že zaključen.

Iz avtobusne postaje Velenje bomo krenili ob 6.30. Peljali se bom o do Alpskega vrta na Golteh. Tu se bomo odločili, če bomo šli preko Boskovca (1588 m), najvišjega vrha na Golteh ali pa po markirani poti mimo ledenice. Na vrhu  prevala je razpotje. Nadaljevali bomo naravnost navzdol po poti v smeri Smrekovca (desno Boskovec). Pot se najprej spušča čez razgledno travnato pobočje, nato pa preide v gozd. Po približno 20 minutah spusta  nas bo pot pripeljala na preval Kal (1318m), kjer bomo prečili gozdno cesto. Markirana peš pot se nato strmo vzpne skozi strnjen gozd in se nadaljuje po Kalskem grebenu. Samotna pot po Kalskem grebenu se kasneje začne spuščati in nas čez čas pripelje na Atelsko sedlo, kjer stopimo na gozdno ceste, ki pelje od Ljubnega proti domu na Smrekovcu. Po cesti bomo nadaljevali do koče na Smrekovcu. Ravnali se bomo po že napisanem programu, ki ga je pripravil organizator PD Šoštanj.

Proti Mozirski koči se bomo vračala okrog 14. ure.  Prevoz stane 7€. Prijave ob vplačilu sprejema pisarna PD Velenje ob uradnih urah.

Pohod pripravljata Franc Maršnjak (tel. 031 586 382) in Janja Stopar.  Pri izvedbi sodelujejo: Dom na Smrekovcu, Geopark Karavanke. Pridružite se akciji za ohranitev Smrekovca, omejitvi množičnemu nabiralništvu in vožnji z motorji.

Opomba in politika odpovedi izleta
V slučaju odpovedi pohoda, bomo prijavljene obvestili

Namen: Dan Smrekovca
Znesek (€): 7