Izlet / Čaven

Vodja izleta / vodnik: Silva Zupanc • 041 200 977
Pot izleta: Čaven
Zborno mesto in ura odhoda: AP Dolič ob 6.00 uri, AP Velenje ob 6.10 uri
Potrebna oprema/dokumenti: planinski čevlji, pohodne palice, oprema primerna vremenu, zaščita za sonce, zaščitna maska za obraz
Rok prijave: 3.9.2020

Čaven je srednje visoka kraška planota nad Vipavsko dolino, južna meja Trnovskega gozda. Najvišji vrh je Veliki Modrasovec(1306 m), najbolj razgleden pa je nekoliko nižji Kucelj (1237 m). S poti po robu Ttrnovske planote se odpre pogled na Vipavsko dolino, Kras, Furlansko nižino in vse do morja. Z najvišjega vrha se lepo vidijo bližnji Golaki in za njimi del Kamniških Alp. Levo od Golakov pa se vidijo Julijske Alpe s Triglavom in Krnom. Južno pod Modrasovcem, na nekoliko večjem travniku stoji Koča Antona Beblerja. Zaradi bližine gozda ni posebnega razgleda. Nekaj minut stran je lepa razgledna točka, od koder se odpre pogled na Vipavsko dolino. Do koče je možno priti tudi z avtomobilom.

Mi se bomo zapeljali do Predmeje, od koder se bomo napotili peš do približno eno uro oddaljene koče. Od koče se bomo povzpeli na razgledni Modrasovec. Sledi spust do koče, od koder nadaljujemo pot do Kuclja in do Velikega roba, kar znese skupaj za dobri dve uri hoje. Od tam pa se napotimo po poti po robu proti Mali gori. To je planota na pobočju Čavna. Znana je po cvetju, ki je značilno samo za to področje. Nadaljujemo s hojo do izhodišča.

Malica in pijača iz nahrbtnika. Možnost na koči Antona Bavčerja na Čavnu.

Prijave do četrtka 3.9.2020 na  mail: silva.zupanc@gmail.com ali tel. 041 200 977

Namen: Čaven