Plan izletov 2022 Izletniško vodniški odsek

Pot izleta: Setiče 1922 m
Zborno mesto in ura odhoda: AP Velenje, 5.00 uri
Zahtevnost poti in čas hoje: lahka, navzgor skupaj 5-6 ur, navzdol
Potrebna oprema/dokumenti: oprema primerna vremenu, osebni dokument
Rok prijave: 13.6. 2022

PLANINSKO DRUŠTVO VELENJE

Prešernova c. 22/d, Velenje

tel.št.: (03) 5871 – 134

SETIČE 1922 m

Datum izleta in čas odhoda

sreda, 15. 6. 2022 ob 5. uri

Zborno mesto

Tržnica 5.00 Avtobusna postaja Velenje 5.05

VODNIKI IZLETA

Toni Žižmond, Viktor Kralj

VRSTA PREVOZA

avtobus

PREDVIDENI POVRATEK

Okrog 18 ure

ZAHTEVNOST POTI

Lahka označena pot;

SKUPNA DOLŽINA HOJE

do 5 do 6 ur

OPREMA

planinski čevlji, oblačila ustrezna vremenu, pohodne palice

OBVEZNI DOKUMENTI

planinska in osebna izkaznica

MALICA IN PIJAČA

iz nahrbtnika z zadostno količino osvežilne pijače

Narava je kot materino naročje, mehko in toplo. Radi zremo v daljavo, čim dalj. Nismo več vajeni opazovati bližine, tisto kar nam je blizu, Pred nosom imamo vse kar je lepo, pa tega ne znamo videti. Ne opazimo tistega kar nam je najbližje-svoje duše. Ne vemo več zanjo, pozabili smo na nje obstoj. Gremo v naravo, da se srečamo sami s seboj, včasih zavestno, včasih podzavestno, da prisluhnemo, kaj nam šepeče duša, čeprav naša zavest tega ne sliši. Duša pa zagotovo ve, kaj so duhovni darovi. Če ne vemo za dušo, ji tudi ne prinašamo darov, ki se jih ne da kupiti z denarjem, zaslužiti si jih moramo z dejanji. Kadar v naravi ne hitimo in nas lastna misel dohiti, takrat smo v njej zmožni ugledati sebe. Ne moremo iti k gori takrat, ko nas gora ne želi sprejeti, zato si tudi ne moremo izbirati, kdaj si zaslužimo njene darove. Izberemo lahko samo pot.

In izberemo pot na Setiče, izredno goro na Avstrijskem Koroškem, pobočja porasla z gozdom, na planotastem vršnem delu, pa je kot v pravljici. Nizka trava, stoletni macesni, kakšen nizek borovc. Prostrani vrh pa nas kar kliče k počitku in vabi z odličnim razgledom. Severna stran Grebena Košute je kot na dlani, Veliki in Mali Obir sta tik pred nami, vidi se tudi sosedni Javornik in Mačno. Sama pot ponekod strmejša, trud pa vrhu poplačan.

Vse gorske poti imajo svoj cilj, le sebe na njej ni zlahka doseči. Ne želim, da me na stezi kdo posnema v iskanju poti, kajti moja pot je za druge lahko stranpot. Ker kdor v gorah išče samega sebe, mora hoditi z odprtimi očmi, predvsem pa odprtega srca in duha , z vero vase. Povsod je lepo. Je pa nekaj, ene predele sem vzljubil bolj kot druge, ne vem zakaj, morda zaradi posebnosti majhnih detajlov, pozornosti. Kdo to ve. Morda pa je bilo prav tako, da sem hodil tja, kjer se mi je duša hitreje napolnila z vsem lepim, zato ker sem bil tam eno z njo, ker nisem pozabil doživetega že naslednji dan.

CENA PREVOZA

20 € za člane PZS ( odvisno od števila udeležencev )

Prijave in informacije

Toni Žižmond 041/458729 in V. Kralj; prijave pa samo na azizmond@siol.net do ponedeljka 13.6.

OPOZORILO

S prijavo se udeleženec seznani z zahtevnostjo poti, ter se obvezuje, da bo spoštoval navodila in odločitve vodnikov

Namen: Setiče
Znesek (€): 20 eur