Ta dan bo na Graški gori potekalo 37. srečanje borcev, planincev in veteranskih društev ter združenj. Pričetek programa bo ob 10:00 uri na prireditvenem prostoru na Graški gori. Kulturni program bo posvečen 80. obletnici osvoboditve in konca 2.svetovne vojne ter 150 letnici Premogovnika Velenje.
Pozdravni govor bodo imeli: Andreja Katič - predsednica ZB NOB Velenje, Peter Dermol - župan Mestne občine Velenje in Marko Mavec - generalni direktor Premogovnika Velenje. Slavnostni govornik bo Milan Kučan ali Aleksander Jevšek.
Z avtobusom se bomo zapeljali do šole v Cirkovcah, kjer bo ob 8.00 uri pričetek pohoda. Krenili bomo proti Graški gori mimo Izakove partizanske bolnišnice in se povzpeli do Spominskega parka XIV. divizije. Spominska soba bo odprta. Ob 10:00 uri se bomo zbrali na prireditvenem prostoru in prisluhnili programu. Po programu bo malica in prijateljsko druženje. Povratek avtobusov v Velenje bo od 12:30 do 14:00 ure. Stroške malice in prevoza krije OZ ZB za vrednote NOB Velenje.
Malica in pijača za po poti iz nahrbtnika. Na Graški gori bo brezplačen golaž in voda.
Prijave do petka 12.9.2025 na tel.: 031 488 456 ali mail: anicapugelj@gmail.com
V primeru slabega vremena prireditev odpade. Morebitna odpoved srečanja bo objavljena v sredo 10.septembra 2025.